Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo

Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną, zgłoszonym i zarejestrowanym dnia 12.12.2012r. w Krajowym Rejestrze Sądowym w Poznaniu pod nr 0000443316.
Przedmiotem naszej działalności jest przede wszystkim popularyzacja idei biegania i innych form aktywności ruchowej oraz działalność w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Na koniec 2015 roku zrzeszamy 30 osób z terenu gminy Szydłowo. Nasi członkowie uprawiają amatorskie biegi średnio i długodystansowe oraz coraz modniejszy ostatnio sport rekreacyjny nordic walking.
Stowarzyszenie realizuje zadania publiczne upowszechniania kultury fizycznej wspierane przez Gminę Szydłowo oraz Powiat Pilski.

W 2015 roku organizowaliśmy:
1. VII Papieski Bieg Przełajowy im św. Jana Pawła II,
2. I Rajd Rowerowy Dookoła Gminy Szydłowo,
3. II Bieg i Marsz Trzeźwości,
4. I Trudny Półmaraton św. Huberta,
5. Próbę Pobicia Rekordu Guinnessa „Najwięcej osób niosących flagę”.

Nasze statystyki biegowe 2015:
Łącznie w 62 imprezach biegowych przebiegliśmy (lub przemaszerowaliśmy) ponad 3650 km. Aktywnych zawodników: 27. Na podium stawaliśmy 43 razy.

Na uroczystej Gali Liderów Sukcesu w Pile 5 lutego 2016r. nasze Stowarzyszenie otrzymało honorowy tytuł „Lider Sukcesu 2015” w kategorii „Sport i turystyka”.
Bardzo dziękujemy kapitule konkursu za to wyróżnienie.